جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72159
  تاریخ انتشار : 15 فروردین 1394 10:35
  تعداد بازدید : 683

  مدیرکل عفو و بخشودگی قوه قضاییه به میزان خبرداد

  عفو رهبری برای 809 نفر از محکومان مراجع قضایی

  مدیرکل عفو و بخشودگی قوه قضاییه گفت: پرونده 1هزار و 255 نفر از محکومان مراجع قضایی در کمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضاییه مورد رسیدگی قرار گرفت که تعداد 809 نفر از محکومان مشمول عفو مقام معظم رهبری قرار گرفتند.

  «عباس صادقی» در گفت و گو با میزان اظهارکرد: همزمان با 12 فروردین سالروز جمهوری اسلامی ایران تعداد 809 نفر از محکومین دادگاه های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی که پرونده های آنان در اداره کل عفو و بخشودگی و کمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضاییه مورد رسیدگی و بررسی دقیق قرار گرفت مستحق عفو و یا تخفیف مجازات تشخیص داده شدند.

  وی افزود: قبل از پیشنهاد عفو به محضر مقام معظم رهبری حسب مقررات لازم است درخواست های عفو واصله از کمیسیون های مقدماتی عفو اعم از کمیسیون های استانی و سازمانی در کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی قوه قضاییه مورد رسیدگی قرار گیرد که در سالروز جمهوری اسلامی 64 درصد محکومان مستحق عفو و یا تخفیف مجازات قرار گرفتند.

  مدیرکل عفو و بخشودگی قوه قضاییه همچنین اضافه کرد: 36درصد پرونده های باقی مانده به لحاظ عدم وجود شرایط مستحق عفو تشخیص داده نشدند و برهمین اساس درخواست آنان در کمیسیون عفو و بخشودگی قوه قضاییه مورد موافقت قرار نگرفته است.

  صادقی در ادامه بیان کرد: از این تعداد 545 نفر از محکومان دادگاه های عمومی و انقلاب، 43 نفر از محکومان سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعداد 221 نفر از محکومان سازمان تعزیرات حکومتی مشمول عفو شدند که 14 نفر از معفوین از اتباع بیگانه و 44 نفر نیز از محکومان زن هستند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119489
اکنون :
12