جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72035
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1394 14:46
  تعداد بازدید : 800

  دادپزشكان در تعطيلات نوروز آماده ارائه خدمت هستند

  مدير اجرايي طرح دادپزشك از فعاليت دادپزشكان در تعطيلات نوروز و آمادگي آنان براي ارائه خدمت در اين ايام خبر داد.

  به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان پزشكي قانوني كشور، دكتر مهرداد علي بخشي با بيان اين مطلب افزود: در ايام نوروز دادپزشكان، تمام وقت به خدمت رساني مي پردازند و اگر به عنوان مثال بيمارستاني مورد فوتي داشته باشد و نتواند براي او گواهي فوت صادر كند و فرد فوت شده شرايط انتقال به مراكز پزشكي قانوني را نيز نداشته باشد مي تواند مراكز دادپزشك تما​س​ بگيرد.

  وي خاطرنشان كرد: پس از مشاوره تلفني با دادپزشك و بررسي موارد و ابهامات موجود اگر مورد مشكوكي در مرگ فرد وجود داشت جسد به پزشكي قانوني منتقل مي شود و در غير اينصورت پزشك طرح ساماندهي دادپزشك جسد را معاينه كرده و در صورت نبود موارد مشكوك جواز دفن را صادر مي كند.

  دكتر علي بخشي يادآور شد: هموطنان مي توانند براي آگاهي از اطلاعات تماس با مراكز دادپزشك در استان ها به پايگاه اطلاع رساني دادپزشك به نشاني http://dp.lmrc.ir مراجعه كنند.

  مديراجرايي طرح دادپزشك در خصوص محل معاينه اجساد توسط دادپزشكان اظهار داشت: در شهرهاي بزرگي مانند تهران دادپزشكان در محل خاصي مستقر هستند و اجساد براي معاينه به اين مراكز منتقل مي شوند اما در شهرهاي كوچك تر دادپزشك براي معاينه جسد به بيمارستان ها اعزام ​مي شود.

  دكتر علي بخش در ادامه با اشاره به اينكه طرح دادپزشك تاكنون در حدود 25 استان كشور اجرايي شده است، تصريح كرد: با اجراي طرح دادپزشك آمار ورودي اجساد به مراكز پزشكي قانوني بسيار كاهش يافته و از ارجاعت بي مورد به دستگاه قضا جلوگيري شده است؛ از سويي بيمارستان هاي خدمت گيرنده از دادپزشك نيز از اجراي اين طرح در مراكز خود بسيار ابراز رضايت كرده اند.

  وي ابراز اميدواري كرد كه با توجه به مزاياي اجراي اين طرح به زودي دادپزشك در تمامي استان ها فعال شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119489
اکنون :
16