جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72034
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1394 14:42
  تعداد بازدید : 825

  دومين جلسه كارگروه بررسي و تعيين نقص عضوي برگزار شد

  به منظور ايجاد وحدت رويه در صدور آراء كارشناسي و تعين ارش و نقص عضوي، دومين جلسه كارگروه بررسي و تعيين نقص عضوي صبح امروز (16 اسفند ماه​) با حضور كارشناسان حوزه معاونت پزشكي و آزمايشگاهي، دفتر معاينات باليني، برخي كارشناسان و مديران استاني در ستاد سازمان​ برگزار شد.

  به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل سازمان پزشكي قانوني كشور، دكتر عباس مينوي مديركل امور باليني سازمان با اشاره به برگزاري جلسه كارگروه بررسي و تعيين نقص عضوي گفت: ابلاغ قانون جديد مجازات اسلامي و تغييرات ايجاد شده در برخي مفاد آن به ويژه در بحث ديات ما را ملزم كرد در نحوه كارشناسي ها تغييراتي ايجاد كنيم؛ همچنين طي سال هاي گذشته پيشنهاداتي از استان ها در خصوص نحوه تعيين ارش دريافت مي شد كه ضرورت برگزاري چنين جلسات همفكري و بررسي مجدد در اصول تعيين ارش را دو چندان مي كرد.

  وي افزود: به دستور معاون پزشكي و آزمايشگاهي و با موافقت قائم مقام سازمان كارگروه تعيين ارش و نقص عضوي با حضور كارشناسان دفتر معاينات باليني، حوزه هاي ذي ربط مانند آموزشي، بازرسي، كارشناسان استان تهران، برخي كارشناسان و مديران استاني و ... تشكيل شد كه جلسات آن به طور مستمر در حال برگزاري است.

  دكتر مينوي با اشاره به بسترسازي صورت گرفته در خصوص بررسي موارد تعيين ارش و ديه اظهار داشت: از تابستان سال جاري استعلاماتي از استان ها صورت گرفته و موارد ابهام و نيز پيشنهاداتي اعلام شده است كه در قالب آن استان ها هر سه هفته يك بار بررسي مربوط به يك مبحث و يا يك ناحيه از بدن را ارسال مي كنند كه اين روند تا خرداد سال آينده ادامه دارد.

  مديركل معاينات باليني سازمان با تأكيد بر دسته بندي و بررسي پيشنهادات استان ها در جلسات كارگروه خاطرنشان كرد: نتايج به دست آمده در اين جلسات پس از تصويب نهايي به صورت دستورالعمل و بخشنامه به استان ها ابلاغ مي شود تا در راستاي ايجاد وحدت رويه در اعلام نظرات كارشناسي مورد استفاده قرار گيرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28135241
اکنون :
39