جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72023
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1394 11:48
  تعداد بازدید : 617

  دادستان کرج به میزان خبر داد

  رفع تصرف 71 هکتار از اراضی ملی در سال گذشته

  دادستان عمومی و انقلاب کرج از رفع تصرف 71 هکتار از اراضی ملی از چنگال متصرفان در استان البرز در سال گذشته خبر داد.
  «حاجی رضا شاکرمی» در گفت وگو با میزان با اعلام این خبر افزود: شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی در سال گذشته 6 بار تشکیل جلسه داد و در این جلسات که به ریاست رئیس دادگستری و به دبیری دادستان استان برگزار می شود راه های جلوگیری از تصرف اراضی ملی را مورد بررسی قرار داد و در زمینه رفع تصرف اراضی ملی تلاش کرد.

  وی با اشاره به آمار مساحت اراضی اعاده شده در استان البرز افزود: بر اساس گزارش های واصله در سال گذشته، 60 هکتار زمین در حریم شهر از سوی اداره کل راه و شهرسازی، 3 هزار مترمربع از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست و 11 هکتار زمین از سوی اداره جهاد کشاورزی رفع تصرف شده است.

  دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان البرز ادامه داد: ارزش تقریبی زمین های اعاده شده به بیت المال در 12 ماه سال گذشته بالغ بر 925 میلیارد ریال است.

  شاکرمی خاطرنشان کرد: دادگستری استان البرز با زمین خواران و متجاوزین به اراضی ملی به شدت برخورد می کند و به صورت منظم جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی 
  را تشکیل می دهد.

  گفتنی است سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اسفند ماه سال گذشته، دادگستری البرز و صادق مهدوی راد رئیس کل دادگستری استان را به عنوان رتبه برتر در حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی در سطح کشور انتخاب کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27732183
اکنون :
13