جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72020
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1394 11:17
  تعداد بازدید : 592

  عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم شورای اسلامی:

  کاهش اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی به پرونده ها

  عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم شورای اسلامی گفت: تراكم پرونده‏ های دادگستری یكی از مشكلاتی‏ است كه باعث اطاله دادرسی می‏ شود و تاثیر منفی بر اجرای عدالت دارد که امیدوارم که با رسیدگی های سریع و به موقع دستگاه قضا از حجم این پرونده ها کاسته شود.
  حجت الاسلام «محمدتقی رهبر» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: امیدوارم قوانین ما در چارچوب موازین اسلامی تدوین شود چرا که اسلام در این جهت بسیار کامل است.

  وی ادامه داد: اگر قوانین اسلامی در هر موردی اجرا شود، هم از بسیاری از جرائم پیشگیری شده و هم سبب کاهش اطاله دادرسی خواهد شد.

  عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم تصریح کرد: یكی از مشكلاتی كه همه به وجود آن در سیستم قضایی كشور اذعان دارند، بحث اطاله دادرسی است، تراكم پرونده‏ های دادگستری یكی از مشكلاتی‏ است كه خود باعث اطاله دادرسی می‏ شود و تاثیر منفی بر اجرای عدالت دارد که امیدوارم که با رسیدگی های سریع و به موقع دستگاه قضا از حجم این پرونده ها کاسته شود.

  حجت الاسلام رهبر در پایان خاطر نشان کرد: قوه قضائیه یکی از ارکان اصلی و مهم نظام سیاسی در کشورهای با حاکمیت دموکراتیک به شمار می آید و نقش اصلی را در توسعه حقوق شهروندی و احقاق حقوق فردی و اجتماعی و گسترش عدالت بازی می کند بنابراین این دستگاه در حفظ توازن قوا اهمیت اساسی دارد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27731903
اکنون :
7