جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 72018
  تاریخ انتشار : 11 فروردین 1394 10:59
  تعداد بازدید : 643

  مدیرکل زندان‎های لرستان:

  قضات در حین صدور احکام، چگونگی اثربخشی مجازات زندان برای یک جرم را مدنظر قرار دهند

  مدیرکل زندان‎های لرستان گفت: برای برخوردار بودن از محیطی آرام و سالم در زندان‎ها، در همه لایه ها و بخش‎های زندان‎ها وجود نظم و انضباط ضروری بوده و نباید از هیچ تلاشی در خصوص ارتقاء وضعیت زندان‎ها دریغ کرد.

  به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، محمدعلی محمدی در نشست شورای اداری زندان‎های استان با تبریک سال نو اظهار کرد: از مواردی که مورد تأکید همیشگی بوده رعایت الگو ها و شاخص‎های انضباطی و امنیتی است که نیازمند برنامه‎ریزی صحیح و هدفمند است.

  وی ادامه داد: علاوه بر بکارگیری همه ظرفیت‎ ها برای برقراری نظم و امنیت پایدار در زندان‎ها، توجه ویژه به نیروی انسانی به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده امری ضروری محسوب می شود.

  محمدی افزود: سختی کار زندانبانی امری واضح و آشکار است و همین امر مسئولیت ما را در اهمیت دادن بیشتر به وظایف محوله صدچندان می کند.

  عضو شورای قضایی لرستان بر اجرای دقیق و اصولی آیین نامه زندان‎ها تأکید کرد و گفت: فقط در این صورت است که می توانیم زندانی امن و استاندارد داشته باشیم.

  وی خاطرنشان کرد: همکاران می بایست توجه داشته باشند که وظایف خود را درچارچوب قوانین و مقررات انجام داده و هم دیگر را نیز در این مسیر یاری کنند.

  محمدی در ادامه ضمن تأکید بر توجه به زندانیان اظهار کرد: در کنار خدمات فراوانی که در راستای نگهداری و بهبود وضعیت شخصیتی زندانیان ارائه می شود؛ لازم است گفتگو با زندانی با هدف شناخت بیشتر از او و تخلیه فشار ها و استرس های وارده در اولویت برنامه های رؤسای زندان‎ها، مسئولین فرهنگی، مددکاران و دیگر افراد مرتبط قرار گیرد.

  مدیر کل زندان‎های استان تصریح کرد: برنامه های فراوانی به منظور کاهش مجازات حبس اجرا شده و یا در حال اجراست اما روشن است که تعدیل جمعیت کیفری تابع ضوابط خاصی است که گاهی با موانع فراوانی در مسیر اجرای آن برخورد می کنیم.

  وی یادآورشد: تنها کاری که می توان انجام داد این است که قضات در حین صدور احکام مجرمین، رویکرد حبس زدایی و توجه به میزان و چگونگی اثربخشی مجازات زندان برای یک جرم و یا مجرم را مد نظر قرار دهند.

  عضو شورای قضایی لرستان با اشاره به راه‎های کاهش جمعیت کیفری بیان کرد: اعطاء عفو ها و مرخصی‎ ها که از روشهای معمول کاهش تراکم زندان‎هاست نیز خود تابع شرایط ویژه ای است.

  محمدی ادامه داد: در این راستا علاوه بر اینکه باید به مقررات موجود توجه کرد، از لحاظ روان شناسی و جامعه شناسی نیز باید زندانیان مورد مطالعه قرار گیرند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119489
اکنون :
13