جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 71577
  تاریخ انتشار : 25 اسفند 1393 13:7
  تعداد بازدید : 798

  مدیرکل تنقیح قوانین قوه قضاییه:

  آخرین وضعیت لوایح قضایی از زبان مدیرکل تنقیح قوانین قوه قضاییه

  مدیرکل تنقیح قوانین قوه قضاییه آخرین وضعیت لوایح قضایی قوه قضاییه را تشریح کرد.
  «جواد طهماسبی» در گفت وگو با میزان در خصوص آخرین وضعیت لوایح قضایی قوه قضاییه اظهار کرد: در حال حاضر دو لایحه شورای حل اختلاف و لایحه اصلاح آیین دادرسی کیفری را در دستور کار داریم که لایحه شورای حل اختلاف هفته گذشته در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصویب شد و بعد از جمع بندی در کمیسیون به صحن علنی ارسال می شود.

  وی در خصوص آخرین وضعیت لایحه اصلاح آیین دادرسی کیفری گفت: چندین نکته مهم از لایحه آیین دادرسی کیفری در دست اصلاح است، در کمیسیون حقوقی و قضایی بررسی شده و باید اجازه اصل 85 آن را بگیرند و به شورای نگهبان ارسال شود و نیازی به طرح در صحن علنی مجلس ندارد.
  طهماسبی ادامه داد: یکسری لوایح از جمله لایحه بخش تعزیرات مجازات اسلامی، لایحه اصلاح قانون امور حسبی و لایحه اجرای احکام در معاونت حقوقی قوه قضاییه در دست بررسی است.

  مدیرکل تنقیح قوانین قوه قضاییه تصریح کرد: چند لایحه نیز در معاونت حقوقی قوه قضاییه تهیه و به ریاست قوه قضاییه تقدیم شده است که از جمله آن می توان به لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم اشاره کرد که در دست بررسی است.

  وی در خصوص آخرین وضعیت لایحه پیشگیری از وقوع جرم نیز گفت: این لایحه حدود 12 سال پیش در قوه قضاییه تهیه و تدوین شد، به دولت رفت و هیات دولت آن را به مجلس تقدیم می کند و به تصویب مجلس می رسد و از آنجا که یک لایحه اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان بود و به مجمع تشخیص مصلحت نظام می رود و در حال حاضر در مجمع در دست بررسی است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
26884854
اکنون :
6