جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 71571
  تاریخ انتشار : 25 اسفند 1393 12:48
  تعداد بازدید : 715

  معاون فرهنگی دادگستری استان کرمان اعلام کرد

  سازش ۴۰ درصدی مراجعه کنندگان به مراکز مشاوره دادگستری

  معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان گفت: بر اساس آمار موجود، ۴۰ درصد از افرادی که به مراکز مشاوره دادگستری استان کرمان مراجعه می کنند، به سازش می رسند.
  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، محمدباقر اسلامی اظهار کرد: خدمات و فعالیت های دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری کرمان طی سال های ۹۰ تا ۹۳ توسط معاونت فرهنگی قوه قضاییه مورد ارزیابی قرار گرفت و این دفتر رتبه برتر کشوری را کسب کرد.

  وی بیان کرد: اولویت فعالیت های دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان کرمان بحث مشاوره خانواده های در آستانه بحرانی است که به دادگاه ها مراجعه می کنند و دادگاه این افراد را به مراکز مشاوره دادگستری معرفی کرده و همکاران ما که مشاوران برجسته ای هستند، خدمات مشاوره ای را ارائه می دهند.

  اسلامی تصریح کرد: همکاران ما در دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان کرمان همچنین کودکان بدسرپرست و بی سرپرست از طبقه های مختلف را شناسایی کرده و اگر کودکی در معرض آسیب جسمی یا جنسی قرار می گیرد یا وضع مالی خوبی ندارد را به نهادهای حمایتی مورد حمایت دفتر معرفی می کنند.

  معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان همچنین سرکشی از بند نسوان ندامتگاه های سراسر استان کرمان را از دیگر فعالیت های دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری برشمرد و یادآور شد: کمک های خیران و دادگستری به خانم هایی ارائه می شود که به هر علتی گرفتار زندان هستند.

  اسلامی ادامه داد: بعضی از زندانیان زن همچنین بچه های شیرخوار خود را در زندان به همراه دارند و دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان کرمان در زمینه خوراک و پوشاک این کودکان خدماتی را ارائه می کند.

  وی با اشاره به اینکه سرکشی از کانون اصلاح و تربیت از دیگر فعالیت های دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان کرمان است، عنوان کرد: کانون اصلاح و تربیت محل نگهداری نوجوانان و کودکانی است که مرتکب بزه شده اند یا متهم به ارتکاب بزه هستند و حمایت های فرهنگی از آنها صورت می گیرد و از نظر روحی و عاطفی مورد حمایت قرار می گیرند.

  معاون فرهنگی دادگستری کل استان کرمان تصریح کرد: ۲۰ ماموریت جزو شرح وظایف دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان کرمان است و در تمام عرصه ها حرکت می کند و همکاران ما با فعالیتی که داشتند حائز رتبه برتر در سراسر کشور شوند.

  اسلامی در پاسخ به این سئوال که رابطه دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان کرمان با خیران چگونه برقرار می شود، گفت: دادگستری به عنوان نهاد حاکمیتی محدودیت هایی برای مراجعه به خیران دارد، اما خیرانی که با خدمات این دفتر آشنا هستند، کمک های خود را در اختیار همکاران ما قرار می دهند.

  وی تاکید کرد: از مردم می خواهیم اگر کودکان یا زنان در معرض آسیب روحی یا جسمی را سراغ دارند، این موارد را به دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان کرمان اطلاع دهند.

  اسلامی خاطرنشان کرد: همکاران ما در دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان کرمان بعد از دریافت گزارش های مردمی در راستای وظیفه حاکمیتی خود به زنان و کودکان آسیب دیده مراجعه می کنند و با تشکیل پرونده های قضایی متخلفان را به سزای اعمال شان می رسانند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27731903
اکنون :
12