جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 71570
  تاریخ انتشار : 25 اسفند 1393 12:45
  تعداد بازدید : 730

  رییس اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز:

  ارایه مشاوره رایگان حقوقی به بیش از 93 هزار نفر

  رییس اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: این اداره در سال 93 با استفاده از حدود 400 وکیل و 13 مجتمع قضایی شهر تهران به بیش از 93 هزار نفر از مردم مشاوره رایگان حقوقی ارائه کرده است.

  سعید باقری در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در تشریح عملکرد اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز در سال 93، اظهار کرد: در سال 93 بیش از 600 نفر وکیل معاضدتی در اختیار مراجعینی که از توانایی مالی لازم برای پرداخت حق الوکاله برخوردار نبودند، قرار داده شد.

  باقری با بیان این که اداره معاضدت قضایی کانون وکلای مرکز با استفاده از بودجه کانون وکلا اداره می شود، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه این اداره خدمتی عمومی به شهروندان ارائه می کند ولی هیچ گونه حمایتی از سوی شهرداری و دولت از این اداره صورت نمی گیرد؛ بدیهی است چنانچه حمایت های مالی کافی صورت پذیرد، تعداد دفاتر این اداره به چندین برابر میزان کنونی در مراکز عمومی تهران قابل افزایش خواهد بود.

  این وکیل دادگستری درباره نقش موثر اداره معاضدت کانون وکلای مرکز در جامعه، گفت: راهنمایی و آگاهی قضایی و حقوقی مردم، جلوگیری از طرح و یا دفاع در دعاوی غلط شهروندان، پیشگیری از انجام خطاها و اقداماتی که ممکن است موجبات خسارت مادی و معنوی را برای اشخاص فراهم کند و نیز جلوگیری از افزایش پرونده های ورودی به دادگستری که غیرقابل انکار است و نوعی بهداشت حقوقی و قضایی محسوب می شود، از جمله اقدامات این اداره است.

  رییس اداره معاضدت قضایی کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: این اداره نقش موثری در تغییر دیدگاه مردم و جامعه نسبت به شغل وکلا و جایگاه وکالت ایجاد کرده است. ارائه مشاوره به مردم از سوی این اداره در توانایی یا عدم توانایی مالی آنها هیچ تاثیری ندارد و عموم مردم می توانند از این خدمت انسان دوستانه برخوردار شوند.

  باقری یادآور شد: دفتر مرکزی اداره معاضدت قضایی کانون وکلای مرکز در خیابان سعدی شمالی واقع است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119085
اکنون :
12