جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 71379
  تاریخ انتشار : 23 اسفند 1393 14:36
  تعداد بازدید : 547

  معاون مجتمع قضایی خانواده ونک در گفت‌وگو با میزان:

  حضور قضات زن در دادگاه های خانواده اهمیت زیادی دارد/حدود هزار قاضی زن در سطح کشور به فعالیت مشغولند

  معاون مجتمع قضایی خانواده ونک گفت: دادگاه خانواده تاثیر گذارترین جایی است که قضات زن می توانند در آن حضور موثر داشته باشند؛ چراکه نیمی از مراجعین این دادگاه زنان هستند.

  «مهین دخت داودی» در گفت وگو با میزان در رابطه با فعالیت قضات زن در قوه قضاییه اظهار کرد: اقدامات قضات زن در قوه قضاییه بسیار درخور تقدیر است، در حال حاضر حدود هزار قاضی زن در سطح کشور به فعالیت مشغول هستند و اخیرا تعداد زیادی کارآموز قضایی زن توسط قوه قضاییه استخدام شده اند.

  وی ادامه داد: در دادگاه تجدید نظر و دیوان عدالت اداری مستشار زن حضور دارند که رای مستشاران زن در رای نهایی بسیار تاثیرگذار است. 

  داودی افزود: در دیوان عالی کشور دادیار زن و همینطور مجتمع های قضایی خانواده قاضی مشاور زن وجود دارد و همینطور تعدادی از معاونان دادستان ها را زنان قاضی تشکیل می دهند.

  وی حضور قضات زن در دادگاه های خانواده و اداره سرپرستی را بسیار مهم و موثر دانست و یادآور شد: دادگاه خانواده تاثیر گذارترین جایی است که قضات زن می توانند در آن حضور موثر داشته باشند؛ چراکه نیمی از مراجعان این دادگاه زنان هستند و آن ها راحت تر می توانند مشکلاتشان را با یک قاضی زن مطرح کنند پس حضور یک قاضی زن در دادگاه خانواده و پس از آن در اداره سرپرستی، لازم و ضروری است.

  معاون مجتمع قضایی خانواده ونک ارزیابی خود از قوانین حوزه زنان و خانواده را مثبت دانست و گفت: یکی از قوانینی که اخیرا تصویب شده قانون «حمایت خانواده» است که تصویب این قانون در حوزه حقوق زنان یک گام بلند به سوی احقاق حق زنان بوده و حمایت خوبی از زنان و کودکان در این قانون صورت گرفته است.

  وی اظهار امیدواری کرد که مسئولان در زمان تصویب قوانین حوزه زن و خانواده از قضات و همکاران قضایی زن نیز نظر خواهی کنند تا نکاتی که در جریان اجرای قانون مملکت ایجاد اشکال کند مورد بررسی قرار گیرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119489
اکنون :
11