جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 71370
  تاریخ انتشار : 23 اسفند 1393 14:21
  تعداد بازدید : 931

  رئیس دادگستری کل استان تهران:

  دستگیری 300 نفر از دلالان / جذب 100 قاضی در دادگستری استان تهران

  رئیس دادگستری کل استان تهران گفت: حدود 7 الی 8 ماه اخیر با فعالیت های سازمان حفاظت اطلاعات نزدیک به 300 نفر از دلالان که به ناحق قضات را بدنام می کردند، بازداشت شدند.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران، غلامحسین اسماعیلی در آخرین نشست شورای مدیران دادگستری کل استان تهران که امروز 20 اسفند در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن تشکر از همکاران دادگستری استان گفت: در جهت کیفیت رسیدگی و دقت در امر دادرسی خوشبختانه جلسه پایانی ما با تقدیر و تشکر از جمعی از همکاران تقارن پیدا کرده است.

  وی ادامه داد: دادگستری تهران به لحاظ عرض و طولی که دارد در یک سال نمی تواند تمام اجزای دادگستری را مورد ارزیابی قرار دهد، قطعاً بخش هایی در سنوات قبل و بخش هایی نیز در سنوات آتی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

  اسماعیلی افزود: ما در حوزه کیفیت، پرونده های بسیار سخت و سنگینی را در سال 93 رسیدگی کردیم و هم احکام بسیار مهمی نیز در ارتباط با آن ها اجرا شد.

  رئیس دادگستری کل استان تهران اظهار داشت: در رسیدگی به پرونده های خاص وقتی پرونده ای مطرح می شد، در واقع پرونده دادگستری تهران است.

  وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سال 93 ادامه داد: هم در جهت ارتقای نظم، ارتباط، سلامت، افزایش اعتماد عمومی و هم در جهت صیانت از شأن و منزلت همکاران در سال 93 قدم های خوبی برداشته شد که در همه این زمینه ها نسبت به گذشته وضع مان بهتر است.

  اسماعیلی با اشاره به دستگیری 300 نفر از دلالان و افرادی که به ناحق قضات را بدنام کرده بودند، گفت: آنچه در ذهن و منظر برخی از شهروندان و مردم و مسئولین نسبت به دستگاه قضا بود، اکثریت قریب به اتفاق آن افراد سودجویی بودند که دستگاه قضا و برخی از قضات را بدنام کرده بودند که در 7 الی 8 ماه اخیر با فعالیت های حفاظت اطلاعات نزدیک به 300 نفر از این افراد بازداشت شدند که هیچ کدام با قضات دستگاه قضایی ارتباط نداشتند، اما در پیرامون دستگاه قضا اقداماتی علیه آن انجام می دادند که یک پاکسازی نسبتاً خوبی پیرامون دادگستری استان و دستگاه قضایی انجام شده است.

  رئیس دادگستری کل استان تهران افزود: در سال 93 اقدامات بسیار خوبی در جهت جذب قاضی و جابه جایی و ارتقاء همکاران قضایی انجام شد، موضوعی که بسیاری از همکاران را رنج می داد که با عنایت رئیس دستگاه قضا، این کار نیز انجام شد.

  وی ادامه داد: ما جذب 100 قاضی در چهار ماهه پایان سال را داشتیم که با این اقدام مسیر برای ارتقاء همکاران انجام شد.

  اسماعیلی اظهار داشت: قضات جدید از سال 94 آغاز به کار خواهند کرد.

  رئیس دادگستری کل استان تهران با اشاره به تغییرات ساختاری در دادگستری استان تهران تصریح کرد: امسال یک سری تغییرات ساختاری در دادگستری استان را داشتیم، از جمله این که حوزه نظارت دادگستری تهران، برای تقویت نظارت های مربوط به دادگستری ارتقا پیدا کرد و حوزه منابع انسانی ارتقا پیدا کرد تا بتواند بیش از گذشته در خدمت منابع انسانی زحمت کش این مجموعه باشد و همچنین معاونت مالی و پشتیبانی کارش از بقیه مجموعه ها مُنفک شد.

  وی با اشاره به اقدامات محوری انجام شده گفت: در رابطه با نیازهای فضای فیزیکی دادگستری در سال 93 گام هایی برداشته شد که عمده آثار آن در سنوات بعد نمایان خواهد شد.

  اسماعیلی ادامه داد: امسال نیز گام های بیشتری برداشته شد، از جمله این که مجتمع محاکم تجدیدنظر ما پیشرفت بسیار خوبی داشت که در سال 94 در یک بازه زمانی 18 ماهه به بهره برداری می رسد.

  رئیس دادگستری کل استان تهران افزود: بزرگ ترین ساختمان دادگستری تهران با بیش از 35 هزار متر زیربنا ظرف 18 ماه احداث خواهد شد، همچنین مجتمع جنایی که تعطیل شده بود، راه اندازی خواهد شد.

  وی در ادامه با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده اظهار داشت: در رابطه با دادسرای ملارد و ساختمان شماره 2 شهریار، پیشوا، رودهن نیز اقدامات خوبی انجام شد و همچنین طرح جامع آمایش سرزمینی نواحی دادسرا و مجتمع های قضایی دادگستری تهران تهیه و آماده شد که با عنایت رئیس دستگاه قضا و اعتبارات دولتی وضعیت بسیار خوبی را برای دادگستری ترسیم کرده ایم.

  اسماعیلی افزود: از دیگر اقدامات انجام شده برقراری سرویس ایاب و ذهاب برای کارکنان دادگستری و دادسراها است.

  رئیس دادگستری کل استان تهران تصریح کرد: سال 94 برای ما سال ویژه ای است، چرا که از یک سو آیین دادسری کیفری جدید را عملیاتی می کنیم و از سوی دیگر سال پایان برنامه 5 ساله قضایی است که بایستی عقب مانده های این طرح را اجرا کنیم.

  وی گفت: سال 94 سال اول دوره پنج ساله آیت الله آملی لاریجانی است و بایستی برای بسیاری از اقتضاعات دیگر کمرهایمان را محکم ببندیم و برای کار جهادی آماده شویم.

  اسماعیلی ادامه داد: قطعاً در سال 94 به دنبال ارتقا انضباط اداری خواهیم بود و سلامت ارکان دادگستری جز محور ما است. همچنین بهبود کیفیت رسیدگی، کاهش اطاله دادرسی، افزایش اعتماد عمومی، رسیدگی فوری، ویژه و قاطع به پرونده های زمین خواری و تجاوز به محیط زیست است.

  رئیس دادگستری کل استان تهران اظهار داشت: تأکیدات رهبر معظم انقلاب در رابطه با محیط زیست و زمین خواری مسئولیت ما را برای سال 94 سنگین کرده است.

  وی گفت: امیدوارم در سال 94 با وعده ای که از رئیس دستگاه قضا گرفته ایم، برنامه استانی آیت الله آملی لاریجانی در تهران خواهد بود.

  اسماعیلی ادامه داد: برنامه سال 94 تدوین شده که اصلاحات جزئی قرار است انجام شود که قطعاً اولین هفته سال 94 برنامه اجرایی را تقدیم همکاران خواهیم کرد، برای این که بتوانیم بر اساس برنامه مأموریت خود را انجام دهیم.

  رئیس دادگستری کل استان تهران افزود: تقاضا می کنیم برای سال آینده با عنایت به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب نسبت به منابع طبیعی توجه بیشتری داشته باشیم. همچنین در برخورد با پرونده های بیت المال نیز توجه ویژه ای داشته باشیم.

  شایان ذکر است در این مراسم تبیین ورژن جدید نصب شده روی سیستم CNS همچنین مراسم تقدیر از قضات نمونه انجام شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119085
اکنون :
7