جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 71120
  تاریخ انتشار : 20 اسفند 1393 14:32
  تعداد بازدید : 959

  آزادی 48 زندانی غیرعمد در گلریزان شرکت آبفا

  پیمانکاران، مدیران و مشاوران مجموعه شرکت آب و فاضلاب استان تهران با کمک 6 میلیارد و یکصد میلیون ریالی خود موجبات آزادی 48 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کردند.

  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی ستاددیه کشور، در این مراسم گلریزان که شب گذشته (١٩ اسفندماه) با حضور نیکوکاران در محل تالارآبگینه شرکت آبفا برگزار شد، سیدحسین هاشمی استاندار تهران با حضور در این مراسم معنوی برای کمک به آزادی زندانیان نیازمند مبلغ ٥٠ میلیون ریال اهدا کرد.

  هاشمی در سخنانی گسترش این سنت حسنه و مشارکت در آزادی زندانیان دربند و آبرومند را از الویت های هر نهادی اعلام کرد و گفت: بلند کردن دست در مقابل دیگران بمنظور انجام امور عام المنفعه، در حقیقت دراز کردن دست هایمان به سوی آسمانها است و این توفیق نصیب هر انسانی نمی شود.
  استاندار تهران با اشاره به سابقه 20 ساله خود در خانه ملت اظهار کرد: چه در طول دو دهه فعالیتم در مجلس شورای اسلامی که در کسوت ریاست کمیسیون صنایع و یا در جمع هیئت رئیسه حضور داشتم، تمام جلسات و ملاقات های کاری بنده به مانند امروز که توفیق خدمت در استانداری را دارم در خود مجلس برگزار شد، اما در خصوص پروژه صحن 200 هزار متر مربعی حضرت زهرا (س) در نجف که به همت دوستداران اهل بیت علیه السلام در حال پیگیری است، بنده به شخصه با افتخار پیگیر ملاقات های متعددی با حضور نیکوکاران و خیران تهرانی هستم.

  کار احداث صحن حضرت زهرا (س) را به کسی واگذار نمی کنم

  وی ادامه داد: در مسیر کارهای نیک آنچه اهمیت دارد این است که باید در امور خیریه سبقت گرفت و دیگران را هم تشویق به این مهم کرد و الا صرف اعمال نیک ما کافی نخواهد بود، چنانچه در خصوص احداث این صحن متبرک منتهی به مرقد حضرت علی (ع) هم اعلام کرده ام این کار و توفیق بزرگ را به کسی واگذار نخواهم کرد. کارهای خیر است که در تقابل کفه سیئات و حسنات دست ما را می گیرند.
  مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران نیز در سخنانی گفت: سال گذشته در چنین ایامی برای نخستین بار میزبان مراسم گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد بودیم، که حلاوت رهایی 70 نفر از مددجویان آبرومند و نیازمند ما را بر آن داشت تا در آستانه بهار 94 نیز برای دومین بار افتخار برگزاری یک چنین مراسمی را داشته باشیم.

  ما نیازمند کمک کردن هستیم

  محمد پرورش با اشاره به اینکه طبق تضمین الهی پاداش نیکی جز نیکی نیست، اظهار کرد: سال گذشته همکاران خدوم آبفای تهران با کمک 600 میلیونی خود این حقیقت را درک کردند که کسی نیازمند ما نبوده و این ما هستیم که به ثمرات ناتمام کمک کردن نیازمندیم.

  مدیرعامل ستاددیه کشور ضمن تقدیر از مشارکت ارزنده استانداری تهران در احیای سنت حسنه دستگیری از زندانیان نیازمند گفت: در روزهای پایانی سال که بسیاری از نهادها در افزایش و کاهش رفاهیات کارکنان مجموعه متبوع خود می کوشند، نیکوکاران و پیمانکاران مجموعه آبفای تهران برای دومین سال پیاپی و به طور خودجوش و به دور از تبلیغات میزبان مراسمی هستند که خداوند متعال خودش در آیه 112 سوره بقره در مورد آنها می فرماید « پاداش نیکوکاران (تنها) در نزد پروردگارشان است».
  جولایی با اشاره به عملکرد این نهاد مردمی در آزادی بیش از 85 هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری تصریح کرد: در هر شرایط اعتبار لازم برای آزادی این افراد از محل کمک های خداپسندانه مردمی و مساعدت های انساندوستانه نهادهای دلسوز نظام مقدس اسلامی تأمین شده است.

  آزادی 8 هزار زندانی نیازمند450 میلیارد اعتبار است

  وی با اعلام اینکه هم اکنون 8171 زندانی غیرعمد در زندان های سطح کشور محبوس هستند، خاطر نشان کرد: بدهی این تعداد زندانی که نه از روی سوء نیت مجرمانه بلکه در اثر وقوع حادثه ای ناخواسته و غیرقابل پیش بینی راهی زندان شده اند، در حدود 450 میلیارد تومان است.
  مدیرعامل ستاددیه کشور با اشاره به اینکه هم اکنون یک هزار و 136 راننده زندانی در کشور داریم، گفت: هرچند طبق بررسی های به عمل آمده روند ورودی مددجویان تصادفات رانندگی رو به کاهش است، اما این آمار زیبنده کشور اسلامی ما نبوده و متأسفانه استان های انقلابی و متدین خراسان رضوی، اصفهان و تهران بیشترین آمار این قبیل محکومان را به خود اختصاص داده اند.
  ایلام، بوشهر و یزد تنها یک زندانی نفقه دارند

  جولایی ادامه داد: در بین استان های شاخص کشوری قابل توجه است که ایلام ،بوشهر و یزد هر کدام تنها با یک زندانی کمترین آمار زندانیان نفقه را به خود اختصاص داده اند. 

  کمک های مردمی فقط نقدی نیستند

  وی گفت: با تأسی از سیره نبوی و سنت علوی اولین خیرین این ستاد اولیاء دم و شکات پرونده ها هستند که با گذشت رضایتمندانه خود در تسریع آزادی مددجویان بیشترین کمک را به این فرآیند دارند. تجربه نشان داده نیکوکارانی که وقت گذاشته و با وجود گرفتاری های شخصی در اخذ گذشت رضایتمندانه و بیشتر در آشتی دادن یک زوج در آستانه طلاق تلاش می نمایند، اقدام این نیکوکاران جدای از ارزش مادی، منشاء خیرات دیگری هم می شود که تحقق آنها صرفا با اعطای یک مال یا یک وجه مشخص هرگز ممکن نخواهد بود.

  جولایی ادامه داد: بسیاری از خیران ما افراد صاحب نفوذ و فرهیخته ای هستند که تنها اوقات ارزشمند خود را جهت ارائه مشاوره و طرح نظرات سازنده در اختیار مدیران عامل ستادهای دیه شعب استانی قرار می دهند.
  گفتنی است یکی از مددجویان جرائم غیرعمد که بدلیل بدهکاری دیه از یکسال گذشته تاکنون در زندان به سرمی برد، به همت حاضرین این جمع معنوی با حضور در مراسم شب گذشته طعم شیرین آزادی را در روزهای واپسین سال جاری چشید.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28118862
اکنون :
9