جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 71115
  تاریخ انتشار : 20 اسفند 1393 14:21
  تعداد بازدید : 783

  دادستان اهواز به میزان خبر داد

  دادستان اهواز به میزان خبر داد

  دادستان عمومی و انقلاب اهواز از رفع تصرف و خلع ید از یکهزار و 260 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی درسال 93 خبرداد.

  عباس حسینی پویا در گفت وگو با میزان با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص زمین خواری و راهکارهای پیشگیری از این جرم اظهارکرد: فرمایشات قاطع مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه حجت را بر تمام مسئولان و دست اندرکاران نظام تمام و باید با قاطعیت دراین خصوص عمل کرد.

  وی از تخصیص شعب ویژه رسیدگی به پرونده های زمین خواری دراستان خبرداد و گفت: شعبی از دادسرا برای رسیدگی به پرونده های زمین خواری و تخریب منابع ملی ایجاد که رسیدگی به این پرونده ها خارج از نوبت و در اسرع وقت انجام می شود.

  دادستان عمومی و انقلاب اهواز تاکید کرد: دستگاه های ذیربط باید نحوه استفاده درست از انفال و منابع طبیعی را در بین مردم فرهنگ سازی کنند.

  وی تصریح کرد: تعلل و سهل انگاری برخی از مدیران در انجام وظایف سبب از بین رفتن سرمایه‎های ملی و نارضایتی مردم می‎شود که برخورد قانونی و قاطع با متخلفان و افراد خاطی در پرونده های زمین خواری صورت گیرد.

  دادستان عمومی و انقلاب اهواز درادامه گفت: امسال 4هزار و 444 هکتار از منابع ملی مورد تخریب و تصرف قرار گرفته، همچنین جلوگیری و رفع تجاوز 933 هکتار و اجرای احکام قضایی (خلع ید) 1243 هکتار اجرا شده است.

  حسینی پویا افزود: خدمات دهی برخی از اداره ها به زمین خواران روند تخریب و تصرف را کند می کند و موجب اطاله دادرسی می شود.

  وی تصریح کرد: پایش ادواری منابع اراضی ملی و در اختیار قرار دادن امکانات مورد نیاز به سازمان های متصدی برای پایش ادواری اراضی از دیگر راهکارهای کاهش زمین خواری است.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28119085
اکنون :
13