جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 37949
  تاریخ انتشار : 21 آبان 1392 10:16
  تعداد بازدید : 332

  عبدی:

  موارد قانونی اجرای بیمه زنان خانه‎دار و کارگران ساختمانی در مرحله تصویب است

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: با نهادینه شدن بیمه اجتماعی در کشور بسیاری از موضوعات اجتماعی مرتفع می‎شود.

  موارد قانونی اجرای بیمه زنان خانه‎دار و کارگران ساختمانی در مرحله تصویب است

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ ایرج عبدی بیان کرد: موارد قانونی اجرای بیمه زنان خانه‎دار و کارگران ساختمانی در مرحله تصویب است.
  وی با بیان اینکه اگر بودجه این قانون از سوی دولت پرداخت نشود مجلس موظف است که این بودجه را تأمین کند و این مهم در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده است، اظهار کرد: طرحی جامع‎تر از بیمه زنان خانه‎دار با عنوان بیمه اجتماعی فرهنگی در دست اجرا داریم که کلیات آن تصویب شده و منتظر هستیم که جزئیات نیز به تصویب مجلس برسد.
  عبدی بیان کرد: پیگیر هستیم که دولت ملزم شود براساس طرح بیمه اجتماعی فرهنگی افراد بالای 18 سال که از هیچ بیمه‎ای برخوردار نیستند را بیمه کند.
  نماینده مردم خرم‎آباد و چگنی در مجلس اضافه کرد: بیمه اجتماعی ارتباطی با بیمه سلامت ندارد چرا که بیمه اجتماعی شامل از کار افتادگی، بازنشستگی و فوت است و بیمه درمان مربوط به بیمه سلامت ایرانیان است.
  وی گفت: کسی که از بیمه اجتماعی برخوردار است نیازی نیست که از بیمه درمان استفاده کند چرا که این‎دو، دو موضوع جدا از هم هستند.
  به گزارش خبرگزاری ایسنا، عبدی خاطرنشان کرد: پیگیریم که این مهم را در مجلس جا بیندازیم چرا که با نهادینه شدن بیمه اجتماعی فرهنگی در کشور بسیاری از موضوعات اجتماعی در کشور برطرف می‎شود./


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27732183
اکنون :
12