جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 37940
  تاریخ انتشار : 21 آبان 1392 8:45
  تعداد بازدید : 398

  دولت برای مقابله با ریزگردها برنامه دارد/ نقش محوری مشارکت مردمی در کاهش آلودگی هوا

  رییس سازمان محیط زیست گفت: آلودگی های ناشی از ریزگردها معضلی است که طی سالهای گذشته به مشکل آلاینده ها و آلودگی هوا اضافه شده و باید به طور جداگانه به آن رسیدگی کرد.

  معصومه ابتکار با بیان این مطلب افزود: دولت برای مقابله با ریزگردها برنامه جدی دارد که به صورت جدا از بحث آلودگی هوا آنرا پیگیری می کند.

  رییس سازمان محیط زیست تصریح کرد: آلودگی های ناشی از ریزگردها معضلی است که طی سالهای گذشته به مشکل آلاینده ها و آلودگی هوا اضافه شده و باید به طور جداگانه به آن رسیدگی کرد.

  وی در خصوص رفع منشا و از بین رفتن منبع ریزگردها، افزود: علاوه بر فعالیتهای داخل کشور اقداماتی نیز باید در عرصه بین الملل و از سوی سازمانهای بین المللی و همچنین برخی کشورهای همسایه صورت پذیرد تا منبع ریزگردها از بین برود.

  ابتکار گفت: بخشی از معضل ریزگردها به منابع طبیعی، مدیریت جلوگیری از بیابان زایی و مدیریت عرصه سرزمینی مربوط می شود و بخشی هم به دیگر کشورهای همجوار مانند عراق مربوط است که در این زمینه همکاریهایی شروع شده و سازمانهای بین المللی مشارکت دارند.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: در این زمینه صندوقی پیش‏بینی شده و امیدواریم اثرات مثبتی داشته باشد و بتوانیم کار را ادامه دهیم.

  وی در پایان با اشاره به راه‏اندازی کارگروههای مقابله با آلودگی هوا در چند شهر بزرگ کشور افزود: در تعدادی از شهرها از جمله تهران، اصفهان، اراک، کرج و اهواز کارگروههایی راه اندازی شده تا به طور دقیق برنامه های کاهش آلودگی هوا را با همکاری دستگاههای زیربط پیگیری کنند.

  ابتکار در خصوص ضمانت اجرای مصوبات و تصمیمات این کارگروهها خاطر نشان کرد: قانون، استانداردها، ضوابط و مقررات ضمانت اجرای تصمیمات کارگروههای کاهش آلودگی هواست.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: دولت در خصوص کاهش آلودگی هوا مصوبه ای دارد که وظایف و تکالیف دستگاههای ذیربط را مشخص کرده است.

  وی با اشاره به اینکه برای کاهش آلودگی هوا روی مشارکت مردمی نیز تاکید شده است گفت: برای آگاهی بخشی و بکارگیری نقش و مشارکت مردم حداقل 15 بخش مختلف باید با هم همکاری کنند تا برنامه دقیق اجرا شود و آلودگی هوا به استاندارد برسد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27731903
اکنون :
11